FLASH BARRANDOV Speciální efekty s.r.o. je největší společností v České republice zabývající se speciálními efekty, sídlící v Praze v areálu světoznámého Barrandovského filmového studia postaveného v roce 1931 bratry Havlovými.

Historie speciálních efektů se datuje k roku 1934, kdy bylo založeno oddělení zvláštních efektů, aby poskytovalo služby rychle se rozvíjejícímu domácímu filmovému průmyslu. V 90. letech byla založena společnost s cílem učinit speciální efekty předmětem nezávislého podnikání a zároveň naplnit své umělecké a profesní ambice.

FLASH BARRANDOV, od roku 1994 již jako samostatný subjekt, rozšiřuje nabídku speciálních efektů pro film, televizi, obchodním a reklamním společnostem zahrnující mechanické, sněhové, atmosférické a pyrotechnické efekty a služby filmových zbrojířů.

FLASH BARRANDOV využila unikátní zkušenosti a technické základny speciálních efektů ke vstupu do světa ohňostrojů, k realizaci originálních projektů v mnoha městech České republiky a v zahraničí.  

Společnost FLASH BARRANDOV Speciální efekty spolupracuje se zahraničními partnery, což jí umožňuje udržovat vysokou úroveň služeb a využívat nejmodernější dostupné technologie.